REKO PRAHA, a.s. , specializovaný dodavatel chladicích věží, podepsal se společností AREVA Memorandum o porozumění.

Datum: 22.6.2012

Dne 22.6.2012 podepsala společnost REKO PRAHA, a.s. na Francouzském velvyslanectví v Praze Memorandum o porozumění se společností AREVA, která je světovým lídrem v jaderné energetice . Toto memorandum se týká výběrového řízení na dostavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Předmětem dodávky firmy REKO Praha, a.s. by se tak mohly stát dva vysoké železobetonové chladiče o výšce 185 m a dále speciální chladicí věže pro chlazení důležité technické vody.

Společnost REKO PRAHA, a.s. je specializovanou společností v oboru chladicích věží všech typů. V tomto oboru je vedoucí společností na českém a slovenském trhu. Jako dodavatel chladicích věží se účastní všech důležitých projektů, které v poslední době realizuje energetická společnost ČEZ, a.s. (Komplexní obnova elektráren Tušimice II a Prunéřov II, výstavba nových zdrojů v elektrárnách Ledvice a Počerady). Kromě těchto nosných zakázek provádí společnost údržbu a servis chladicích věží pro všechny energetické firmy a ostatní průmysl.

Od hlavní specializace jsou pak odvozeny další podnikatelské aktivity. Firma je na českém trhu velice dobře známá jako zhotovitel železobetonových konstrukcí. Kromě oblasti energetiky dodávala několik investičních celků pro české sladovnictví. Firma se podílela na investicích v automobilovém průmyslu dodávkou složitých základů pro obří lisovací stoje. Firma působí i jako dodavatel stavebních části malých vodních elektráren. Majitelé společnosti REKO PRAHA, a.s. byli v minulosti vedoucími pracovníky při výstavbě stávajících chladicích věží výšky 155 m pro boky 1 a 2 elektrárny Temelín.

Tisková zpráva Areva (.pdf)