Zúčastnili jsme se podnikatelské mise s panem premiérem Nečasem.

Datum: 19.4.2012

Ve dnech 16. A 17. dubna 2012 se předseda představenstva a generální ředitel společnosti REKO PRAHA, a.s. zúčastnili oficiální cesty premiéra Petra Nečase do Albánie a Makedonie. Zástupci naší firmy byli součástí podnikatelské mise, která pana premiéra doprovázela. Cesta se uskutečnila vládním speciálem, který odletěl a přistál na letišti Praha- Kbel.

V pondělí 16.4. nás přivítala Tirana, hlavní město Albánie, vyzdobená v centru českými a albánskými vlajkami. Cestou z letiště jsme pozorovali vcelku rozsáhlou stavení činnost, týkající se zejména kancelářských budov a obchodních center. Byli jsme zařazeni do pracovní skupiny energetika a v rámci jednání této skupiny jsme prezentovali zejména naší činnost v oblasti malých vodních elektráren. Albánie je země pro malé vodní elektrárny jako stvořená, není tedy divu, že v současnosti bylo vydáno přes 300 licencí na jejich výstavbu. Od zástupců albánského ministerstva pro energetiku jsme konkrétní doporučení, jak se do těchto projektů zapojit. Po skončení jednání v Albánii přeletěl vládní speciál do makedonské Skopje.

Pondělní večer ve Skopji bylo volno, kterého jsme využili pro dokončení kvalifikační nabídky na opravu tří chladicích věží v Elektrárně Bitola. Tuto nabídku předají naši makedonští spolupracovníci v pátek 20. dubna na ředitelství Makedonských elektráren ve Skopji.

V úterý 20. dubna pokračoval program podnikatelské mise v budově Makedonské obchodní komory. Vrcholem naší návštěvy v Makedonii však bylo, že jsme spolu s dalšími třemi českými firmami, které se zabývají hlavně mechanizací pro důlní činnost, byli přijati na oddělení Nákupu Makedonských elektráren, kde jsme v mimořádně přátelské atmosféře diskutovali o minulých, současných a budoucích projektech, kterých jsme se v Makedonii účastnili a budeme účastnit.
V úterý odpoledne jsme přistáli v pořádku zpět na kbelském letišti a je nutné dodat, že vzhledem k mimořádně nepříznivým povětrnostním podmínkám, byla cesta vládním speciálem v oblasti Makedonie a Srbska velmi turbulentní. Ale asi ne tolik jako politická situace, která čekala pana premiéra po návratu do vlasti.